22-08-2016

Szkolenia i staże dla osób niepełnosprawnych - ruszył projekt Fundacji Sustinae!

Fundacja Sustinae zaprasza osoby z niepełnosprawnością do udziału w projekcie aktywizacyjnym współfinansowanym ze środków PFRON – „Aktywni, kompetentni, zatrudnieni – program kompleksowego wsparcia osób niepełnosprawnych na otwartym rynku pracy”. Celem projektu jest aktywizacja zawodowa i społeczna osób niepełnosprawnych z Województwa małopolskiego, śląskiego i podkarpackiego. W ramach projektu przewidziano zastosowanie zintegrowanych działań, które przyczynią się do zmiany lub podniesienia kwalifikacji zawodowych.

Projekt przewiduje następujące formy wsparcia:

• spotkania z doradcą zawodowym i pośrednikiem pracy;
  • poradnictwo specjalistyczne dla uczestników projektu – porady prawnika, terapeuty i pracownika socjalnego;
  • udział w warsztatach z zakresu kompetencji miękkich (komunikacja, motywacja, przedsiębiorczość);
  • udział w szkoleniach zawodowych z zakresu różnych specjalizacji;
  • udział w płatnych, czteromiesięcznych stażach na otwartym rynku pracy.

Termin realizacji projektu: 01.04.2016 – 31.03.2017

Zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie wszystkie osoby, które spełniają następujące kryteria:

• są nieaktywne zawodowo,
  • są osobami niepełnosprawnymi z umiarkowanym lub znacznym stopniem niepełnosprawności,
  • są pełnoletnie,
  • zamieszkują teren województwa podkarpackiego,
  • są gotowe i chętne do wejścia na rynek pracy.

Wszystkie osoby zainteresowane wzięciem udziału w projekcie zapraszamy do kontaktu, chętnie odpowiemy na wszelkie pytania.

Zapraszamy do kontaktu:

Dominika Guzek