21-12-2016

Znamy laureatów V edycji Stypendium z Wyboru

Wolontariat w Etiopii, staż medyczny w USA oraz kurs językowy w Izraelu - znamy laureatów V edycji Stypendium z Wyboru

Aż 12 młodych Polaków zrealizuje swój projekt związany z edukacją lub karierą zawodową dzięki wsparciu Fundacji Absolvent.pl oraz Mecenasów. Laureaci Stypendium z Wyboru, ogólnopolskiego programu stypendialnego, wspierającego edukację oraz rozwój zawodowy studentów i absolwentów, na swoje marzenia otrzymają aż 60 000 złotych!

Choć poziom bezrobocia wciąż utrzymuje się na poziomie najniższym od 25 lat i wiele mówi się o panującym rynku pracownika, młodym ludziom z niewielkim doświadczeniem zawodowym niełatwo wyróżnić się w tłumie kandydatów do pracy. Dyplom uczelni wyższej nie stanowi gwarancji zatrudnienia. Pracodawcy bez wahania przyznają, że istotną cechą kandydata jest rozwijana przez niego pasja. W życiu zawodowym liczy się nie tylko zaangażowanie w wykonywaną pracę, ale również szerokie horyzonty, które rozwija się dzięki pielęgnowaniu zainteresowań.

- W EY doceniamy ludzi, którzy chcą się rozwijać, lubimy też spełniać marzenia. Dlatego z dumą wspieramy projekt Stypendium z Wyboru - podkreśla Piotr Lenarczyk z EY.

Dwanaście projektów z rozmaitych dziedzin

Wśród laureatów V edycji Stypendium z Wyboru znaleźli się studenci 12 polskich uczelni, a tematyka zwycięskich projektów jest bardzo różnorodna. Wśród laureatów nie brakuje młodych medyków, językoznawców czy muzyków. Są i tacy, którzy dzięki Stypendium z Wyboru chcą rozwinąć własny biznes czy pomagać innym. Angelika Kamola, studentka Medycyny Weterynaryjnej w SGGW w Warszawie weźmie udział w stażu kardiologicznym w UC Davis School of Veterinary Medicine w Kalifornii. Doktorant Literaturoznawstwa z krakowskiego Uniwersytetu Pegadogicznego, Michał Wachuła, pojedzie do Izraela na kurs języka hebrajskiego, tzw. ULPAN. Natomiast Filip Jerzyk, student ekonomii we Wrocławiu, w swoim projekcie przekonywał, że aby zdać maturę z matematyki wystarczy 5 dni nauki. Teraz będzie mógł udowodnić swoje racje i stworzyć internetowy kurs przygotowujący do egzaminów.

Wśród laureatów V edycji Stypendium z Wyboru nie brakuje artystów - Dawid Rejniak, student Instrumentalistyki na Akademii Muzycznej we Wrocławiu dofinansowanie przeznaczy na zakup Flügelhorn - łagodniejszej wersji trąbki. Pasją Darii Góreckiej jest grafika użytkowa. Studentka z Poznania chcąc szlifować swoje umiejętności, wybiera się na profesjonalne kursy grafiki oraz planuje kupić niezbędny sprzęt komputerowy. Wszystkich zwycięzców można poznać na stronie www.stypendiumzwyboru.pl/laureaci.

O tym, kto otrzymał Stypendium z Wyboru zdecydowali internauci, głosujący na swoich faworytów za pośrednictwem strony internetowej. W programie wzięło udział blisko 300 studentów i młodych absolwentów, których projekty wsparło kilkadziesiąt tysięcy głosujących.

Stypendium z Wyboru organizowane jest przez Fundację Absolvent.pl we współpracy z Mecenasami – firmami, które wspierają rozwój zawodowy oraz edukację młodych ludzi. Wśród Mecenasów V edycji Stypendium z Wyboru znaleźli się: Nestlé, Budimex, Absolvent.pl (Mecenasi Strategiczni), EY (Mecenas Wspierający) oraz MediaCap.